Yazı Gönder

Sevgili okurumuz,

Veinsan.org Facebook’ta yayın hayatına başladığı 2011 Mart’ından bugüne kadar, paylaşmaya ve çoğaltmaya değer gördüğü aşk, sevgi, acı, keder ve gerçekleri paylaşmaya devam ediyor. Bu uzun yola sizinle çıktığımız için şanslıyız. Paylaştığımız her şey, insan müdahalesinden olabildiğince uzak, daha iyi bir dünya ve daha iyi bir dünyayı düşleyen insanları çoğaltmak, bir arada tutmak için bir çabayı amaçlıyor.

Yolunda gitmeyen her şeye rağmen siz de akıntıya karşı yüzmek ve bu yolda beraber yürümek istiyorsanız, Ve insan’ın kapılarının size sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isteriz. Kültür, sanat, hayat ve seyahat gibi konularda söyleyecek bir sözünüz varsa ve kaleminize güveniyorsanız, veinsan.org’un sayfaları arasında sizin yazınızı da görmek isteriz.

Ve insan’a yazı gönderirken hassas olduğumuz bazı konuları sizinle paylaşmak ve sizin de bunları göz önünde bulundurmanızı istiyoruz.

Ve insan ne tür yazılara/listelere yer veriyor?

Öncelikle yukarıda kısaca bahsettiğimiz temeldeki yazıları kabul ediyoruz.

Sinema, Edebiyat, Müzik, Felsefe, Biyografi, Hayat, Seyahat, Yaşam, Bilimsel, Akademik ve benzer konularda kaleme alınmış insan odaklı yazıları/listeleri önemsiyoruz.

Din, siyaset ve futbol konularına temkinli yaklaşıyoruz. Bunun nedeni, Ve insan’ı gündelik ve çıkmaz tartışmalardan uzak tutmak; farklılıkların bir arada olduğu, aynı düşüncede olmasalar bile insanların hemfikir oldukları konular hakkında fikir alışverişinde bulunarak, birbirini anlama konusunda cesaretlendirilmesidir.

Ve insan hangi nitelikte yazılar/listeler bekliyor?

İnternetin artan kullanıcı sayısı ve bu mecranın ekonomik ilişkilere açılmasıyla birlikte birçok web sitesi yayın hayatına başladı. Bu birçok web sitesi az sayıdaki web sitesinin ürettiği içerikleri kopyalayarak çoğaltma yoluna gidiyor. Bu da nitelik bakımından değer taşımayan bir çöplük yaratmakta.

Bu nedenle Ve insan olarak niteliğe özellikle önem veriyoruz ve nitelik bakımından özgün yazıları/listeleri yayınlıyoruz.

Ve insan’da yayınlanmasını istediğiniz içeriğin paylaşmaya değer olup olmadığını öncelikle kendinize sormanızı istiyoruz. Cevabınız “Evet” ise, harika!

Ve insan’da görmek istediğiniz içeriğiniz olabildiğince özgün olmalı ve sizin eseriniz olmalı.

İçeriğiniz bir kitaptan, dergiden veya web sitesinden alıntı içeriyorsa bunları metnin uygun yerlerinde ya da numaralandırarak, en altında “Kaynakça” başlığı altında belirtmenizi istiyoruz. Böylece yazınızı daha nitelikli hale getiren bilginin kaynağına da vefa borcunuzu ödemiş olursunuz.

İçeriğinizle birlikte paylaşılmasını istediğiniz fotoğraflar, videolar veya diğer multimedya içeriklerinin kaliteli ve yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat etmenizi bekliyoruz. Varsa, bunların da kaynaklarını belirtmenizi rica ediyoruz.

Başlık seçerken en iyi seçeneği seçtiğinizden emin olun. Ve insan editörlerinin yazının daha çok kişiye ulaşması ve okunması için başlık ve belli kısımlara müdahale edebileceğini unutmayın.

Yazıyı/listeyi Ve insan’a nasıl ulaştıracağım?

Hazırladığınız içeriği merhaba@veinsan.org adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mailde aşağıdaki başlıklara dikkat etmenizi rica ediyoruz:

1.Mailin konusuna “YAZI – Ad-soyad – Yazı başlığı” yazmanızı rica ediyoruz. Yazınızın mail yoğunluğunda kaybolmaması için bu çok önemli.

2.İçerik içinde kullanılmasını istediğiniz fotoğrafları, videoları veya diğer multimedyaları yazının istediğiniz yerine ekleyebilmemiz için numaralandırmanızı öneririz. Fotoğraf1, Fotoğraf2 gibi.

3.Hazırladığınız içeriği Word olarak maile eklemenizi rica ediyoruz.

4.Hazırladığınız Word dosyasında, metinde paragraf aralarında oluşturduğunuz ara başlıkları veya maddeleri “Bold” olarak belirtmeniz faydalı olur.

5.Metin içinde fotoğrafın nereye gelmesini istiyorsanız parantez içinde (Fotoğraf1 buraya), (Fotoğraf2 buraya) gibi ifadelerle belirtebilirsiniz.

Yazılar kimin adıyla yayınlanacak?

Ve insan’a gönderdiğiniz yazılar/listeler sizin kendi adınızla yayınlanır ve sizin için oluşturulacak profilde görünür olacak.

Bu nedenle yazı gönderirken gerçek adınızı kullanmanız önem arz etmektedir. Gönderdiğiniz yazının hukuki sorumluluğu da size aittir.

Ve insan, gönderdiğiniz yazıyı düzenleme ve bağlı sosyal medya hesaplarında farklı zamanlarda tekrar paylaşma hakkına sahiptir.

Siz de Ve insan’da yayınlanmış yazınızı daha sonra başka web sitelerinde tekrar yayınlamamayı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Ve insan, değerlerine aykırı bulduğu ve/veya nitelik ve nicelik bakımından yetersiz bulduğu içerikleri yayınlamama hakkına sahiptir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için merhaba@veinsan.org adresinden hazırlamak istediğiniz içerik hakkında bizimle görüş alışverişinde bulanabilir veya veinsan.org’daki içeriklerden fikir edinebilirsiniz.

Ve insan yazdığınız içerikler için herhangi bir ücret ödüyor mu?

Ve insan, şimdilik yetersiz kaynaklarla yayın yapmaya çalışan bir mecra olduğu için henüz yazı/liste gönderen kullanıcılara ödeme yapmıyor. İlerleyen dönemlerde fon bulmamız veya içeriklerimizden artı değer kazanmamız halinde yazarlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Veinsan.org‘un Güvenlik ve Gizlilik politikası, kullanıcı yorumları için Yasal Uyarı ve bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ilişkin ise Çerez Politikası sayfasına göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.